Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

7 i 2 lata więzienia i oddanie skradzionych pieniędzy. To wyrok w sprawie byłych księgowych żnińskiego szpitala

Zdjęcie aktualności  7 i 2 lata więzienia i oddanie skradzionych pieniędzy. To wyrok w sprawie byłych księgowych żnińskiego szpitala fot. Arkadiusz Majszak

We wtorek (16.06) w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy zapadł wyrok w sprawie defraudacji ponad 7 mln zł w Pałuckim Centrum Zdrowia.

Sędzia Tomasz Pietrzak skazał byłą główną księgową szpitala w Żninie Renatę G. na 7 lat więzienia. Skazana nie będzie mogła ponadto wykonywać zawodu głównej księgowej i będzie musiała zwrócić szpitalowi zagarniętą kwotę. Była pracownica działu księgowo - finansowego w szpitalu Elżbieta G. została skazana na 2 lata pozbawienia wolności. Ponadto będzie musiała zwrócić skradzione pieniądze.

Sędzia w uzasadnieniu wyroku podkreślił między innymi, iż Renata G. uniemożliwiała rozpoczęcie procesu z powodu rzekomej choroby. Przypomnijmy, iż najpierw uskarżała się na bóle kręgosłupa, a następnie leczyła się u psychiatry. Nie stawiła się też na żadnej rozprawie i nie wyraziła skruchy. Sąd doszedł do wniosku, że Renata G. działała bardziej bezwzględnie niż się wszystkim wydawało. W opinii sędziego to ma być kara, a nie zemsta. Dlatego kara 7 lat więzienia dla Renaty G. według sądu będzie adekwatna do popełnionego czynu. Wyrok nie jest prawomocny.

(Arkadiusz Majszak)