Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Burmistrz Wągrowca nagrodził najzdolniejszych uczniów stypendiami

Zdjęcie aktualności Burmistrz Wągrowca nagrodził najzdolniejszych uczniów stypendiami fot. UM Wągrowiec

8 uczniów wągrowieckich szkół otrzymało stypendia od burmistrza Wągrowca, Jarosława Berendta. Nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce zostały zapisane w budżecie miasta w ramach „Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży".

Od października, przez kolejne 10 miesięcy, 52 uczniów będzie otrzymywało stypendium w wysokości 200 złotych, a 6 osób otrzyma jednorazową nagrodę w kwocie 1000 zł. W tegorocznym oraz przyszłorocznym budżecie miasta na wpłatę stypendiów oraz nagród, za osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019, zostanie przeznaczona rekordowa kwota 110 tysięcy złotych.

Beneficjentami stypendium są uczniowie szkół podstawowych od IV klasy, których średnia na świadectwie wynosiła przynajmniej 5,90. W przypadku nagród są to absolwenci, którzy ukończyli szkołę podstawą ze średnią ocen powyżej 5,90 oraz laureaci wysokiej rangi konkursów przedmiotowych lub artystycznych.

5 października w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Bronisława Zielińskiego w Wągrowcu odbyła się uroczysta gala, na której burmistrz Jarosław Berendt wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Jakubem Zadrogą pogratulowali tegorocznym stypendystom oraz osobom nagrodzonym. Uczniowie odebrali pamiątkowe dyplomy, a rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali z rąk burmistrza listy gratulacyjne. Gale uświetnił występ przygotowany przez nauczycieli i wychowanków Szkoły Muzycznej w Wągrowcu.