Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Dłużnicy winni gminie Mieścisko pieniądze zostaną wpisani do Rejestru Należności Publicznoprawnych

Zdjęcie aktualności Dłużnicy winni gminie Mieścisko pieniądze zostaną wpisani do Rejestru Należności Publicznoprawnych fot. Pixabay

Rada Gminy Mieścisko podczas ostatniej sesji przyjęła propozycję by skuteczniej egzekwować zaległości. Sposobem na to według wójta Przemysława Renna ma być wpisanie takich osób do Rejestru Należności Publicznoprawnych. Chodzi o mieszkańców, którzy zalegają w opłatach m.in. za śmieci, najem lokali socjalnych czy podatki. Wpisanie do rejestru oznacza, że dana osoba będzie miała trudności z wzięciem kredytu, zakupami na raty czy zawarciem umowy na telefon lub internet.

- Chcemy w ten sposób pokazać także tym mieszkańcom, którzy regularnie płacą wszelkie należności, że podejmujemy konkretne działania mające na celu ściganie dłużników. Nie może być tak, że dłużnicy korzystają że wszystkiego tak samo jak uczciwie płacący. - napisał w swoich mediach społecznościowych wójt Przemysław Renn.

Gmina Mieścisko jest pierwszą gminą w powiecie wągrowieckim, która wprowadza tego typu rozwiązanie i jedną z pierwszych w Wielkopolsce.

(Maciej Januchowski)