Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Do grona przeciwników przeprowadzenia majowych wyborów dołącza burmistrz Trzemeszna Krzysztof Dereziński

Zdjęcie aktualności Do grona przeciwników przeprowadzenia majowych wyborów dołącza  burmistrz Trzemeszna Krzysztof Dereziński Krzysztof Dereziński, burmistrz Trzemeszna. | fot. Facebook

Do grona przeciwników przeprowadzenia majowych wyborów dołącza burmistrz Trzemeszna Krzysztof Dereziński. Choć nie obywa się to bez niepokoju - chodzi o kwestię wprowadzenia do realizacji wyborów komisarzy, w momencie, gdy włodarze podległych sobie terenów będę chcieli je blokować.

Jak informuje portal trzemeszno24.info burmistrz, z troski o zdrowie mieszkańców, wysłał swoje stanowisko w tej sprawie do przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej Sylwestra Marciniaka, w którym czytamy m.in.: "Uważam, że wybory Prezydenta RP w trosce o zdrowie i życie Polaków powinny być przełożone na późniejszy termin. (...) Naszym zadaniem jest zrobić wszystko, aby mogły się odbyć w sposób bezpieczny, sprawny i skuteczny. Niestety w obecnej sytuacji nie widzę możliwości, aby w profesjonalny sposób przygotować i przeprowadzić wybory. Z olbrzymim przerażeniem i niepokojem przyjąłem wypowiedź Pana Marszałka Terleckiego, że krnąbrnych wobec wyborów samorządowców można zastąpić komisarzami. To jest zamach na demokrację. - uważa burmistrz Trzemeszna i dodaje - Jestem samorządowcem bezpartyjnym, wybieranym od ponad dwudziestu lat i z takim przejawem braku troski o zdrowie i życie mieszkańców się jeszcze nie spotkałem.

(Alicja Tylkowska)