Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Dwa pożary w powiecie wągrowieckim podczas minionego weekendu. Palił się dom i garaż

Zdjęcie aktualności Dwa pożary w powiecie wągrowieckim podczas minionego weekendu. Palił się dom i garaż fot. OSP Damasławek, OSPMieścisko

Do dwóch pożarów zabudowań doszło podczas minionego weekendu w powiecie wągrowieckim. Pierwszym z nich był pożar garażu w Damasławku. Zgłoszenie do strażaków wpłynęło w piątek około godziny 16.45. Na miejsce wysłano 5 zastępów straży pożarnej. W garażu znajdował się samochód, który uległ całkowitemu spaleniu. Zagrożone pożarem były pobliskie lakiernia i budynek mieszkalny. Z kolei dzień później strażacy z powiatów wągrowieckiego i gnieźnieńskiego walczyli z pożarem domu w Łopiennie. Ogień w budynku położonym pomiędzy Mieściskiem a Kłeckiem pojawił się po godzinie 18.00.

- Po dotarciu na miejsce zdarzenia działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu oraz na wprowadzeniu rot w celu lokalizacji pożaru. Następnie przystąpiliśmy do prac rozbiórkowych i wentylacji pomieszczeń – relacjonowali w mediach społecznościowych strażacy z OSP w Mieścisku.

(Maciej Januchowski)