Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Dwie szkolne biblioteki z gminy Kcynia z nowymi książkami. Zbiory powiększono dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa

Zdjęcie aktualności Dwie szkolne biblioteki z gminy Kcynia z nowymi książkami. Zbiory powiększono dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa fot. Justyna Makarewicz

Dwie szkolne biblioteki z gminy Kcynia wzbogaciły się o nowe książki. Chodzi o Szkołę Podstawową w Laskownicy oraz Zespół Szkół Technicznych w Kcyni. Placówki zostały doposażone dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa na 2020 rok. Gmina na ten cel otrzymała dotację w wysokości 8 tysięcy złotych i dołożyła kolejna 2 w własnego budżetu.

- W wyniku dostawy książek oferta czytelnicza bibliotek szkolnych zostanie uatrakcyjniona o nowe, współczesne powieści dla dzieci i młodzieży, które, jak wierzymy, będą zachętą do rozwijania czytelniczego nawyku wśród młodych ludzi – stwierdził na łamach portalu Kcynia.info burmistrz Marek Szaruga.

Biblioteka w Szkole Podstawowej w Laskownicy została doposażona głównie o książki dla dzieci, natomiast Zespół Szkół Technicznych zakupił nowości z ostatnich lat oraz lektury.

(Maciej Januchowski)