Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań walczyli w turnieju Rohr Max Cup

Zdjęcie aktualności Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań walczyli w turnieju Rohr Max Cup fot. WRFM

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań, czyli mistrzowie Polski pojechali do Wiednia i zagrali w turnieju Rohr Max Cup. Wypadli bardzo dobrze, ponieważ dotarli do finału, w którym zmierzyli się z reprezentacją Austrii. Po zaciętym pojedynku ekipa Karola Śnieżka przegrała z mistrzami świata i Europy 3:5.


W eliminacjach poznaniacy pokonali Belgię (6:4), SV Arminen Wiedeń (8:2), Szwajcarię (4:2). W półfinale w zagrywkach karnych pokonali (2:1) francuskie Lille. W regulaminowym czasie gry było 2:2.


Wojskowi przygotowują się do Halowego Klubowego Pucharu Europy, który odbędzie się w stolicy Wielkopolski. Tam też 15 stycznia rozegrają mecz kontrolny z reprezentacją Polski przygotowującą się do halowych mistrzostw Europy.


Podczas poznańskiej gali sportu w sali wielkiej Centrum Kultury Zamek nagrodę Super seniora odebrał Józef Wybieralski. Ten hokeista na trawie przez całe życie walczył w barwach Warty Poznań. Zdobywał mistrzostwo Polski, 138 razy grał w kadrze narodowej między innymi podczas mistrzostw świata w Kuala Lumpur i Buenos Aires. Reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium. Strzelił 29 bramek.


Oprócz hokeisty wyróżnienia odebrali: Marian Dudziak (lekkoatletyka), Stanisław Głuszak (kajakarstwo), Bogdan Kramer (żeglarstwo), Olga Kuźmińska (taniec), Wojciech Michalski (dziennikarz sportowy), Halina Polakowska-Rosadi (koszykówka), Ryszard Wieczorek (działacz sportowy) oraz Teresa Zarzeczańska (pływanie).

(Cezary Kucharski)