Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Już kilka miesięcy trwa rewitalizacja trzech chodzieskich ulic. Przez minione mrozy wykonawca ma mniej czasu na dokończenie inwestycji

Zdjęcie aktualności Już kilka miesięcy trwa rewitalizacja trzech chodzieskich ulic. Przez minione mrozy wykonawca ma mniej czasu na dokończenie inwestycji fot. WRFM

Już kilka miesięcy trwa rewitalizacja trzech chodzieskich ulic. Pieniądze pochodzą z unijnej dotacji. Jej wysokość to 85 procent kosztów. Termin zakończenia robót budowlanych zaplanowano latem bieżącego roku, a burmistrz Jacek Gursz traktuje zadanie jako priorytetowe.

Obecnie na Dworcowej remont jest prowadzony niedaleko Biblioteki Miejskiej. Strzelecka jest rozkopana. Do tejże ulicy można się dostać się od strony Parkowej. Na ulicy Żeromskiego rewitalizacja odnosi się do terenu między blokami, wnętrz lokali i terenu w pobliżu bloku od ulicy Jagiellońskiej. Dotychczas roboty prowadzone są pod ziemią. Dotyczą zmiany kanalizacji deszczowej, wodociągów oraz robót wykonanych przez miejscową spółkę ciepłowniczą. Jednak prace rewitalizacyjne nie idą tak, jak sobie wymarzono. Pojawiają się głosy o zastoju na każdej z trzech ulic.

Mówił burmistrz Chodzieży, Jacek Gursz.

Warto pamiętać, że prowadzona rewitalizacja to trzy z czterech zaplanowanych i realizowanych przez samorząd jako całość inwestycji. Zapytaliśmy włodarza o ten czwarty element.

Wszystkie zadania są warte mniej więcej dziewięć milionów złotych.

(Cezary Kucharski)