Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Kradzieże paliwa na stacjach w regionie stają się plagą

Zdjęcie aktualności Kradzieże paliwa na stacjach w regionie stają się plagą fot. Pixabay

To już plaga. Dotąd co kilkanaście dni słyszeliśmy o kolejnej kradzieży paliwa, na którejś ze stacji paliw w naszym regionie. Teraz już prawie codziennie. W ubiegły poniedziałek wieczorem przestępcy najpierw okradli „Orlen” w Skokach, a paręnaście minut później w Wągrowcu.


W środę uderzyli znowu, tym razem w Kcyni. Tam, znów na „Orlenie”, jednocześnie zatankowali aż dwa pojazdy i odjechali w kierunku Wągrowca. Do kolejnego zuchwałego czynu doszło w czwartek na „Orlenie” w Mieścisku. Kierowca poruszał się brązową toyotą camry. Wlał paliwo za 250 złotych i czym prędzej odjechał w kierunku centrum miejscowości. Kolejna kradzież miała miejsce w piątek w Nakle. Tam auto było na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Ponownie kierowca zatankował paliwo i nie płacąc odjechał.


Policja zwraca uwagę, że za każdym razem złodzieje poruszają się innym pojazdem, na różnych (najpewniej kradzionych tablicach), często tankują bardzo dużą ilość paliwa (najpewniej do specjalnie przygotowanych zbiorników). Zazwyczaj wybierają stacje „Orlen” i późną porę dnia, gdy jest już ciemno lub zmierzcha.


Jak dotąd nikogo nie udało się policji zatrzymać. Bardzo możliwe, że to zorganizowany gang. Policjanci apelują o czujność, zwłaszcza pracowników stacji paliw.

(Krzysztof Czapul)