Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Nowy historyczno-turystyczny przewodnik dla najmłodszych podróżników po powiecie gnieźnieńskim

Zdjęcie aktualności Nowy historyczno-turystyczny przewodnik dla najmłodszych podróżników po powiecie gnieźnieńskim Katedra gnieźnieńska | fot. WRFM

„Dzieciaki na szlaki”, to tytuł wydanego z początkiem kwietnia przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie historyczno-turystycznego przewodnika dla najmłodszych podróżników po powiecie gnieźnieńskim.

Nowa publikacja, autorstwa Jarosława Grygucia, opisuje najistotniejsze momenty w dziejach Gniezna i powiatu od czasów piastowskich, aż po lata współczesne. Dzięki barwnym ilustracjom oraz przystępnej treści nie tylko dzieci, ale i dorośli mają możliwość poznania zarówno historii gnieźnieńskiej katedry czy pierwszych koronacji królewskich, jak również odwiedzin na trakcie królewskim, w muzeach i tajemniczych pałacach, a nawet w fabryce bombek.

Starosta Piotr Gruszczyński zdecydował o przekazaniu publikacji do wszystkich szkół podstawowych z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Przewodnik otrzymają uczniowie kończący w bieżącym roku szkolnym trzecią klasę. Wzbogaci on ponadto szkolne biblioteki. Do szkół trafiło już blisko 1,5 tys. sztuk książek. Ponadto, w najbliższym czasie Starostwo Powiatowe przekaże przewodniki do wybranych punktów turystycznych, hotelowych oraz kulturalnych na terenie Gniezna.

(Alicja Tylkowska)