Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Otwarto odcinek drogi S5 od Jaroszewa do Wielkopolski. Uroczystość przerwała rodzina mężczyzny, który zginął na budowanej drodze

Zdjęcie aktualności Otwarto odcinek drogi S5 od Jaroszewa do Wielkopolski. Uroczystość przerwała rodzina mężczyzny, który zginął na budowanej drodze Fot. Arkadiusz Majszak

W poniedziałek (23/12) oddano do użytku 25 kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S5 od Jaroszewa do granicy województw kujawsko - pomorskiego i wielkopolskiego. Uroczystego otwarcia ekspresówki dokonali poseł Piotr Król i posłanka Ewa Kozanecka, a także wicewojewoda kujawsko - pomorski Józef Ramlau.

Wystąpienie Ewy Kozaneckiej przerwał prawnik z Australii Marcin Łaziński, którego brat zginął w wypadku samochodowym między Rogowem a Lubczem, kiedy droga ekspresowa była jeszcze budowana. Marcin Łoziński jest przekonany, że przyczyną śmierci brata było złe oznakowanie drogi. Materiał o tragicznym wypadku wyemitowała stacja TVN w programie Uwaga 11 grudnia. Marcinowi Łazińskiemu towarzyszyli rodzice i dziewczyna zmarłego brata. Prawnik chce, żeby osoby odpowiedzialne za oznakowanie drogi na odcinku gdzie zginął jego brat poniosły odpowiedzialność karną.

Uroczyste otwarcie drogi po kilku minutach zostało dokończone, a po godzinie 12.00 na drodze ekspresowej i obwodnicy Żnina pojawiły się pierwsze samochody. Marcin Łaziński i towarzyszące mu osoby zapaliły znicz.

(Arkadiusz Majszak)