Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Zdjęcie aktualności Pierwszoligowi szczypiorniści Nielby Wągrowiec zagrali mecz sparingowy z zespołem Superligi Energą MKS Kalisz fot. WRFM

Pierwszoligowi szczypiorniści Nielby Wągrowiec zagrali mecz sparingowy z zespołem Superligi Energą MKS Kalisz. Podopieczni Bartosza Świerada niespodziewanie pokonali rywala 34:33. Prowadząc do przerwy 21:19. W tej części gry mieli optyczną przewagę i rzadko oddawali prowadzenie. Po przerwie żółto-czarni kontrolowali przebieg spotkania. W końcówce prowadzili różnicą trzech trafień. Goście zdołali odrobić tylko dwie bramki.

Do najskuteczniejszych zawodników meczu należał Paweł Gregor. Wągrowiecki super snajper rzucił przeciwnikom sześć bramek. Takim samym dorobkiem może pochwalić się Dariusz Widziński. Niewiele gorzej po tym względem zaprezentował się nowy nabytek Nielby Marek Boneczko. Ten były obrotowy Mebli Wójcik bardzo szybko wkomponował się w zespół. Zaliczył tego dnia pięć trafień. Paweł Smoliński rzucił rywalom cztery bramki.

W defensywie na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa w miedzy słupkami Dariusza Zanto. Wielokrotnie studził zapędy superligowców poprzez doskonałe parady.