Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Pochodząca ze Skoków Zyta Czechowska została „Nauczycielem Roku 2019”

Zdjęcie aktualności Pochodząca ze Skoków Zyta Czechowska została „Nauczycielem Roku 2019” fot. x-news/Facebook/Zyta Czechowska

Laureatem konkursu "Nauczyciel Roku 2019" została Zyta Czechowska, nauczycielka i pedagog specjalny w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku pod Obornikami. Czechowska pochodzi ze Skoków.

Na co dzień pracuje z niepełnosprawnymi dziećmi i robi wszystko, by mogli na równi ze zdrowymi rówieśnikami korzystać z edukacji. Włącza uczniów do innowacyjnych projektów i jako jedna z pierwszych w Polsce - wprowadziła do codziennych zajęć w szkole tablety.

Tak mówiła po odebraniu nagrody najlepsza nauczycielka w Polsce. Wśród wielkich nieobecnych był minister edukacji Dariusz Piontkowski. Podobnie jak jego partyjka koleżanka z Prawa i Sprawiedliwości, a jednocześnie poprzedniczka na stanowisku ministra edukacji, nie pojawił się na gali, by osobiście pogratulować najlepszemu belfrowi.

Konkurs "Nauczyciel Roku" odbywał się po raz osiemnasty. Zorganizował go tygodnik "Głos Nauczycielski". Kandydatów do tytułu zgłaszają: grona pedagogiczne, uczniowie, rodzice, samorządy i organizacje społeczne.

(Maciej Januchowski)