Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Podpalacz grasujący w gminie Wapno zatrzymany

Zdjęcie aktualności Podpalacz grasujący w gminie Wapno zatrzymany fot. WRFM

Policjantom udało się zatrzymać podpalacza, który grasował na terenie gminy Wapno. Na swoim koncie ma kilka podpaleń stogów. 

O tym, że na terenie gminy Wapno dochodzi do podpaleń stogów informowaliśmy już ponad miesiąc temu. Wtedy to na terenie gminy strażacy byli wzywani bardzo często. Wójt wystosował nawet apel do mieszkańców, by ci przekazywali wszelkie informacje do urzędu. Dodatkowo poprosił policję o większą ilość patroli. 

W ostatnich kilku dniach policjanci wytypowali potencjalne miejsca, którymi może być zainteresowany podpalacz. Okazało się, że wśród nich był kolejny jego cel. - Wiele godzin wyczekiwania przyniosło wymierny efekt. Policjanci zauważyli mężczyznę który swym zachowaniem wzbudził u nich podejrzenia, że może mieć związek z podpaleniami. Paląca się po chwili słoma potwierdziła ich podejrzenia i mężczyzna miał na rękach założone kajdanki.- informuje wagrowiecka policja. Zatrzymanie miało miejsce w miejscowości Rusiec. 

Zatrzymany podpalacz to 41-letni mieszkaniec gminy Wapno. Decyzją prokuratora został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 5 lat więzienia. 

 

(Maciej Januchowski)