Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Reprezentacja Polski w hokeju na trawie dziewcząt w kategorii szesnastolatek przebywa na zgrupowaniu w holenderskim Hoorn

Zdjęcie aktualności Reprezentacja Polski w hokeju na trawie dziewcząt w kategorii szesnastolatek przebywa na zgrupowaniu w holenderskim Hoorn fot. WRFM

Reprezentacja Polski w hokeju na trawie dziewcząt w kategorii szesnastolatek przebywa na zgrupowaniu w holenderskim Hoorn. Na turniej wielkanocny Bogusław Kozłowski, złoty medalista mistrzostw Europy, trener LKS Rogowo i szkoleniowiec kadry powołał do składu sześć zawodniczek z Gąsawy: Oliwię Wojtasik, Luizę Hylę, Alicję Strzemkowską, Zuzannę Koc, Kaję Wendland oraz Aleksandrę Kranz.


Młode Polki spisują się doskonale. Zaczęły turniej od zwycięstwa 1:0 nad zespołem z Irlandii. Później pokonały dwie holenderskie drużyny 2:0 oraz 3:0. Z angielkami wygrały 4:2. W ostatnim meczu uległy kolejnemu holenderskiemu zespołowi 2:4. W gronie zawodniczek z Rogowa bramki zdobywały: Luiza Hyla oraz Aleksandra Kranz.


W męskiej kadrze U-16 znaleźli się: Tomasz Adamczyk, Mikołaj Nowak, Marcin Juchniewicz, Kacper Strykowski, Kacper Substyk (LKS Gąsawa), Kacper Owczarzak (Rogowo), oraz Kamil Staszewski, Piotr Olszak (UKS Jedynka Żnin).
W meczu ze Szwecją gole zdobyli laskarze z Gąsawy, czyli Adamczyk oraz Strykowski. Adamczyk strzelił również bramkę w spotkaniu z Australią.


W krajowej kadrze U - 21 znaleźli się: Eryk i Tomasz Bembenek, Maksymilian Koperski, Michał Lange, Przemysław Bernard (LKS Rogowo), Jakub Chumeńczuk, Albert Wrzesiński (Gąsawa), oraz Kornel Nitka i Michał Nowakowski z UKS Jedynka Żnin. W dwóch meczach z Austrią zawodnik LKS Gąsawa Albert Wrzesiński zdobył dwa gole.

(Cezary Kucharski)