Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Ruszyła pomoc dla sprzedawców i producentów chryzantem przez zamknięte cmentarze

Zdjęcie aktualności Ruszyła pomoc dla sprzedawców i producentów chryzantem przez zamknięte cmentarze fot. WRFM

Ruszyła pomoc dla sprzedawców i producentów chryzantem, którzy nie sprzedali swojego towaru w związku z zamknięciem przez rząd cmentarzy na Święto Zmarłych. Rośliny mają skupić Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Krajowe Ośrodki Wsparcia Rolnictwa.

O pomoc mogą ubiegać się osoby, które posiadają co najmniej 50 sztuk chryzantem doniczkowych w fazie pełnej dojrzałości lub 200 sztuk chryzantem ciętych w fazie pełnej dojrzałości przeznaczonych do sprzedaży według stanu na dzień złożenia wniosku. Agencja publikuje na swojej stronie internetowej niezbędne dokumenty, które trzeba wypełnić i złożyć do 6 listopada. O pomoc może ubiegać się posiadacz chryzantem będący mikroprzedsiębiorstwem, małym albo średnim przedsiębiorstwem. Wnioski należy składać do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce przechowywania zgłoszonych chryzantem.

Jednocześnie Agencja udostępniła formularz dla chętnych samorządów, jednostek publicznych czy organizacji pozarządowych, które są zainteresowane otrzymaniem kwiatów. Te mają czas do 12 listopada.

(Maciej Januchowski)