Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Ta odbędzie się m.in. w Chodzieży i Wągrowcu

Zdjęcie aktualności Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Ta odbędzie się m.in. w Chodzieży i Wągrowcu fot. EDK/ facebook/ Marcin Mełus

Ruszają zapisy do tegorocznej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Jest to wyzwanie dla ducha i ciała – przekonują organizatorzy. Uczestnicy muszą być świetnie przygotowani fizycznie, ponieważ do pokonania mają trasy od 40 do 62 km.

Pielgrzymi pójdą w środku nocy, w terenie bez żadnych zabudowań, bez przewodnika, uzbrojeni jedynie w mapy. Choć podróżują w grupie, rozmawiać im nie wolno. Trasa w Chodzieży będzie miała długość 20 i 40 kilometrów. Jej początek zaplanowano przy parafii św. Floriana. Wymarsz poprzedzi msza święta. Zapisy trwają TUTAJ.

Z kolei wągrowiecka trasa będzie liczyła 42 kilometry. Uczestnicy przejdą m.in. przez Kobylec, Żelice, Runowo czy Rudnicze. Start i meta usytuowane są w Wągrowcu przy kościele pod wezwaniem bł. Michała Kozala. Zapisać można się TUTAJ.

10. edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Chodzieży odbędzie się w nocy z 5 na 6 kwietnia, a w Wągrowcu z 29 na 30 marca. 

(Maciej Januchowski)