Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Śmiertelne pobicie w Gnieźnie. Policja szuka świadków

Zdjęcie aktualności Śmiertelne pobicie w Gnieźnie. Policja szuka świadków fot. WRFM

Policja z Gniezna poszukuje świadków śmiertelnego pobicia do którego doszło w środę wieczorem. Około godziny 20.00 do jednej z kamienic przy ulicy świętego Wawrzyńca wezwano straż pożarną, gdyż mieszkańcy wyczuli w powietrzu gryzący zapach. Okazało się, że ktoś rozpylił na klatce schodowej gaz łzawiący. Znaleziono również krew. Powiadomiono policję.

W tym czasie do szpitala w Gnieźnie doprowadzono rannego 43-latka. Mężczyzna zmarł dziś rano. Lekarze stwierdzili u niego m.in. rany kłute oraz ślady pobicia. „Mężczyzna miał nie tylko odcięty palec dłoni, ale także rany cięte na głowie oraz uraz głowy powstały w wyniku prawdopodobnie silnego uderzenia. Najniebezpieczniejsze były jednak rany cięte i kłute na nodze, szczególnie na dole podkolanowym i udzie” – poinformował portal moje-gniezno.pl.

Policjanci do tej pory zatrzymali w sprawie śmierci 43-latka pięć osób. Jednocześnie proszą o kontakt osoby, które mogą mieć znaczące informacje lub były świadkami udzielenia pomocy mężczyźnie w rejonie szpitala, a także tych, którzy pomogli poszkodowanemu.

(Maciej Januchowski)