Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Sukcesy Koła Gospodyń Wiejskich z Kobylca

Zdjęcie aktualności Sukcesy Koła Gospodyń Wiejskich z Kobylca fot. WRFM

Koło Gospodyń Wiejskich w Kobylcu bierze udział w konkursie pod hasłem „Polska od kuchni”. Panie zanotowały ogromny sukces, ponieważ w dwóch kategoriach dostały się do etapu na szczeblu wojewódzkim, a w jednej na ogólnokrajowym.

Decyzją komisji Beata Marciniak znalazła się w finale „Mis Wdzięku Województwa Wielkopolskiego 45 Plus”. Tym samym będzie reprezentantką Wielkopolski podczas ogólnopolskiego finału, który zaplanowano 25 września na stadionie narodowym w Warszawie.

Mąż finalistki i członek koła gospodyń Piotr Marciniuk otrzymał wyróżnienie na szczeblu wojewódzkim w rywalizacji na najpiękniejszą rzeźbę pałucką. Do stolicy jednak z nią nie pojedzie. Trzecia kategoria to ocena działalności koła w oparciu o sprawozdanie wysłane komisji konkursowej pocztą elektroniczną.

W marcu do fazy eliminacji zgłosiła grupę gospodyń Anna Placha. To zastępca przewodniczącej Grażyny Skibińskiej, która prowadzi stronę internetową i dokumentację. W tym roku panie podpisały umowę z gminą Wągrowiec, dlatego zrealizują zadanie publiczne związane z ochroną i promocją zdrowia „Ćwiczenia ruchowe dla osób 50 Plus” . To seria dwudziestu czterech godzinnych spotkań na temat różnych działań profilaktycznych. Koło z Kobylca zostało zarejestrowane w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa cztery lata temu jako pierwsze w powiecie wągrowieckim.

(Cezary Kucharski)