Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Szczypiornistki z Kcyni wzięły udział w programie pod nazwą „Ręczna z Klasą”

Zdjęcie aktualności Szczypiornistki z Kcyni wzięły udział w programie pod nazwą „Ręczna z Klasą” fot. Pixabay

Drużyna piłki ręcznej Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Orlik Kcynia pojechała do Lubina. Szczypiornistki wzięły udział w programie pod nazwą „Ręczna z Klasą” realizowanym przez miejscowe Regionalne Centrum Sportowe.


Odbyły trening z byłymi reprezentantami Polski w piłce ręcznej Kingą Grzyb i Bartłomiejem Jaszką. W zajęciach wzięła udział brazylijska zawodniczka Patricia Matieli oraz reprezentująca barwy Zagłębia Paulina Piechnik. Kcynianki zaprezentowały swoje umiejętności i wysłuchały dobrych rad. Wraz z prezesem Bartoszem Łyszczarzem miały okazję do prywatnej rozmowy z gwiazdami szczypiorniaka.
Oprócz sportowego wymiaru wycieczki dziewczęta z Kcyni zwiedzili cały kompleks centrum łącznie z salą konferencyjną i tą przeznaczoną dla specjalnych gości. Obejrzały także szatnie zawodników i korty przeznaczone do gry w squasha.


Akcja „Ręczna z Klasą” organizowana jest w ramach projektu „Stop zwolnieniom z wychowania fizycznego”. Jej pomysłodawcami i wykonawcami są MKS Zagłębie Lubin i Regionalne Centrum Sportowe. Wycieczka dziewcząt z Orlika to pierwsza w tym roku, ale na pewno nie ostatnia przewidziana w ramach tego programu.

(Cezary Kucharski)