Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Trwają prace przy przebudowie i rozbudowie oczyszczalni ścieków w Mogilnie

Zdjęcie aktualności Trwają prace przy przebudowie i rozbudowie oczyszczalni ścieków w Mogilnie fot. UM Mogilno

Trwają prace przy przebudowie i rozbudowie oczyszczalni ścieków w Mogilnie. W ramach I i II kwartału 2020 r wykonano prace budowlano konstrukcyjne na zbiorniku retencyjnym na ścieki surowe, które polegały na przeprowadzeniu próby szczelności oraz zasypaniu wykopów.

Na reaktorach biologicznych przeprowadzono zasypki. Na Hali krat i zbiorniku retencyjnym wykonano strop. W ramach robót technologicznych na nowym obiekcie - zbiorniku retencyjnym na ścieki surowe - został zamontowany system automatycznego spłukiwania. Podpisano również aneks na prace remontowe w budynku dyspozytorni i laboratorium. W ramach zadania zostaną wykonane prace polegające m.in. na wymianie istniejącego pokrycia dachowego wraz z dociepleniem, docieplenie ścian zewnętrznych i elewacji, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej czy ułożeniu nowych podłóg. Aneks obejmuje również wyposażenie laboratorium w termoreaktor, spektrometr, wagę analityczną, suszarkę do suszenia osadu, destylarkę czy mikroskop.

Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni w Mogilnie jest finansowana z  Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020.

(źródło: UM Mogilno)