Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Trzy szkoły podstawowe z terenu chodzieskiej gminy wzięły udział w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Do Hymnu”

Zdjęcie aktualności Trzy szkoły podstawowe z terenu chodzieskiej gminy wzięły udział w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Do Hymnu” fot. WRFM

Trzy szkoły podstawowe z terenu chodzieskiej gminy wzięły udział w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Do Hymnu”. Regulamin nakazuje obecność podczas występów przedstawicieli organizatora zatem pojawili się prof. Wojciech Maciejewski z Akademii Muzycznej w Poznaniu, a także dyrektor Piotr Maciejewski.


Podczas przesłuchania w Szkole Podstawowej im mjr. Henryka Sucharskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stróżewie Pieśń Legionów, Mazurka Dąbrowskiego oraz Marsza Czachowskiego zaśpiewali prawie wszyscy uczniowie i nauczyciele odpowiednio ubrani na tle przygotowanych dekoracji.
Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej Curie z Oleśnicy zaprezentowała się w Chodzieskim Domu Kultury. Oprócz hymnu odśpiewano Gaude Mater Polonia i Bogurodzicę. Ostatnie przesłuchanie odbyło się w Zacharzynie.


Goście z Poznania zarejestrowali wszystkie wykonania patriotycznych pieśni. Przekażą je do oceny specjalnie wybranej komisji. Wyniki będą znane mniej więcej po miesiącu. Na ręce dyrektorów placówek przekazano dyplom uczestnictwa w konkursie. Jego miniaturki otrzymał każdy uczestnik.


Konkurs zorganizowało Narodowe Centrum Kultury. Okazją jest z 103 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgłosiło się trzysta szkół.

(Cezary Kucharski)