Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Chodzieży chcą zmiany nazwy ulicy. Nowa nazwa podzieliła mieszkańców

Zdjęcie aktualności W Chodzieży chcą zmiany nazwy ulicy. Nowa nazwa podzieliła mieszkańców fot. WRFM

Do biura rady miejskiej w Chodzieży wpłynął wniosek o zmianę nazwy ulicy Ofiar Gór Morzewskich. Złożyło go Chodzieskie Stowarzyszenie Patriotyczne.


Jak twierdzi w wypowiedzi na łamach lokalnych mediów jego prezes Przemysław Lasota nie było specjalnego powodu podjęcia takiej inicjatywy. Wyszła ona praktycznie od mieszkańców, którzy uważają, że jest nieco myląca. Proponują aby funkcjonowała ulica Ofiar Niemiec Hitlerowskich w Górach Morzewskich przecież to nie góry zamordowały Polaków tylko gestapo.


Są także przeciwnicy proponowanej nazwy, którzy twierdzą, że jest za długa. Tak, czy inaczej ostateczną decyzję podejmą radni miejscy w trakcie dyskusji nad wnioskiem patriotycznego stowarzyszenia.


Mają przecież do wyboru kontrpropozycje: Ofiar Zbrodni Niemieckiej w Górach Morzewskich, Ofiar Mordu w Górach Morzewskich lub Ofiar Drugiej Wojny Światowej.


Przewodniczący rady miejskiej Mirosława Kutnik zapewnia, że zgodnie ze statutem Chodzieży prośba trafiła do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji oraz Komisji Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych.

(Cezary Kucharski)