Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W ciągu trzech tygodni ma powstać tymczasowy szpital w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich

Zdjęcie aktualności W ciągu trzech tygodni ma powstać tymczasowy szpital w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich fot. UWWW

W halach Międzynarodowych Targów Poznańskich powstanie szpital tymczasowy, który zapewni dodatkowe miejsca dla pacjentów chorych na COVID-19. W obiekcie ma być docelowo 597 łóżek z dostępem do tlenu, w tym 48 łóżek intensywnej terapii dla osób wentylowanych respiratorem.

Mówił na konferencji prasowej Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski.

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpoczęły się już prace związane z przygotowaniem pawilonów na potrzeby szpitala – dostosowaniem infrastruktury i rozprowadzeniem instalacji technicznych. Przygotowanie wszystkich obiektów potrwa około 21 dni. Do użytku placówka oddawana będzie etapami.

Mówił prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

Szpital tymczasowy zorganizowany zostanie w pawilonach 5, 5A, 7, 7A, 8, 8A, w pasażu oraz pawilonie 13, na powierzchni ponad 30 tys. mkw. W halach wydzielone będą sale chorych, gabinety lekarskie i zabiegowe, magazyny leków, główny magazyn medyczny, zaplecze sanitarne dla pacjentów oraz pomieszczenia dla obsługi medycznej i socjalnej szpitala. Placówka będzie dysponowała pracownią tomografii komputerowej, pracowniami ultrasonografii i elektrokardiografii. Na terenach przyległych wyznaczone będą strefa dezynfekcji i ozonowania karetek pogotowia, parking dla kadry szpitala i lądowisko dla powietrznego transportu medycznego. Przy targach zamontowany zostanie zbiornik, do którego cysterny będą transportować tlen medyczny.

(Maciej Januchowski, UWWW)