Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W grudniu planowane jest oddanie do użytku odcinka drogi ekspresowej S5 ze Żnina do granicy województw

Zdjęcie aktualności W grudniu planowane jest oddanie do użytku odcinka drogi ekspresowej S5 ze Żnina do granicy województw fot. WRFM

W grudniu planowane jest oddanie do użytku 25-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S5 ze Żnina do granicy województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

Na wspomnianym odcinku wykonano już niemal 90% zaplanowanych prac, które realizowane są zgodnie z harmonogramem. Obecnie trwają roboty nad warstwą ścieralną na jezdniach głównych, a także montowane są bariery ochronne i ekrany akustyczne. Ku końcowi ma się również budowa wiaduktów. Jak informuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy udostępnienie do ruchu odcinka ze Żnina do granicy województw planowane jest w grudniu tego roku. Na wspomnianym odcinku od 3 października otwarto węzeł Lubcz. Ruch do granicy województw i istniejącej już drogi S5 w kierunku Gniezna odbywa się jedną jezdnią w obu kierunkach.

Na odcinku drogi S5 z Szubina do węzła Żnin Północ, który realizuje konsorcjum firm Trakcja i Intercor zaawansowanie dotychczasowych prac sięga 60%. Natomiast na odcinku od węzła Bydgoszcz Błonie do Szubina zaawansowanie rzeczowe robót wykonanych dotychczas przez włoską firmę Impresa Pizzarotti, z którą w czerwcu Generalna Dyrekcja zerwała kontrakt, wynosi blisko 39%. Zawarcie umów na tymże odcinku przewiduje się w terminie, który pozwoli nowym wykonawcom przystąpić do pracy zaraz po zimie, czyli najprędzej w marcu 2020 roku.