Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Kleczewie wyróżniono kronikarzy ochotniczych straży pożarnych

Zdjęcie aktualności W Kleczewie wyróżniono kronikarzy ochotniczych straży pożarnych fot. WRFM

Eugeniusz Grzeszczak, członek prezydium zarządu głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz prezes zarządu wojewódzkiego oddziału w Poznaniu wziął udział w podsumowaniu konkursu kronik strażackich. Przygotowali je członkowie wojewódzkich klubów kronikarzy.


W Kleczewie komisja konkursowa w składzie Małgorzata Judasz (przewodnicząca), Bogdan Siwiński i Jan Maćkowiak stwierdziła, że na wyróżnienia zasługują między innymi Julita Bart (Niechanowo), Tomasz Dembski z Oleszna gmina Gołańcz, Alicja Kucharska (Komorniki), Bożena Urbańska z wągrowieckiego miejsko-gminnego zarządu, Maria Lisiecka i Anna Głomb z OSP w Brzeźnie Starym. W sumie kilkunastu kronikarzy. Wszystkie kroniki zostały zakwalifikowane do udziału w ogólnopolskim konkursie, który odbędzie się we wrześniu w Olsztynie.


Wręczono także legitymacje członkowskie i odznaki wojewódzkiego klubu kronikarza.
Uczestnicy spotkania otrzymali statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe. Pojechali także na wycieczkę autokarową zwiedzając gościnną gminę Kleczew w tym Park Rekreacji Aktywności Fizycznej (kleczewska „Malta"), Izby Pamięci Wsi oraz Młynarstwa i Rolnictwa, zabytkowy Wiatrak „Szczepan” w Budzisławiu Kościelnym czy Odkrywki Jóźwin i Kazimierz, gdzie obserwowano prace przy wydobywaniu węgla brunatnego.

(Cezary Kucharski)