Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Obornikach gminne inwestycje ruszyły pełną parą

Zdjęcie aktualności W Obornikach gminne inwestycje ruszyły pełną parą fot. WRFM

W gminie Oborniki burmistrz Tomasz Szrama zlecił gnieźnieńskiej firmie Budowlano-Remontowo-Drogowej Dariusza Białobrzyckiego łatanie drogowych dziur za prawie 80 tysięcy złotych. Kolejna firma z Gniezna Mal-Dar, Dariusza Budnika wykona za około 39 tysięcy oznakowania pionowe i poziome gminnych dróg. Identyczną pracę, ale na gminnych ulicach musi wykonać Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Krzysztofa Zastróżnego z Szamotuł. Otrzyma za to ponad 29 000 zł.


Przygotowanie terenu działki gminnej pod drogowy pas w Kiszewie należy do Artrans Roberta Aksamita z Rożnowa. Remont odcinka chodnika i pobocza ulicy Bielawskiej wykona obornicka firma Iveston za nieco ponad dziewięć tysięcy.


W Żernikach powstanie zatoka dla autobusów i miejsca parkingowe dla samochodów osobowych z małą infrastruktura. Dokumentację projektową oraz roboty wykona wągrowieckie Przedsiębiorstwu Handlowo-Usługowe ERBDAU Janusza Kamińskiego za około 26 tysięcy złotych. Ta sama firma zaangażowana jest w remont i odwodnienie ulicy Staszica. Umowa opiewa na 15 tysięcy.
W Obornikach wykonana zostanie przebudowa drogi pożarowej w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 3 przy ulicy Czarnkowskiej. Przygotowanie dokumentacji zlecono Pracowni Drogowej Marka Pancerza z Gołaszyna. Jego wynagrodzenie wyniesie ponad 17 tysięcy.


Nad przebudową ulic na obornickim osiedlu generalskim czuwać będzie inspektor nadzoru z Mach Consulting Marka Macha z siedzibą w Bogdanowie.


Mapy dla celów budowy dróg gminnych oraz odwodnienia miejscowości Gołaszyn i przebudowy ulicy Staszica w Obornikach wykona Leszek Walczak z Dąbrówki za niecałe trzy tysiące. Wojciech Kasperek z Jaracza wykona dokumentację projektową przebudowy ulicy Ogrodowej w Dąbrówce Leśnej.


W planach burmistrza jest wykonanie mapek budowy dróg gminnych w Uścikowie. Trwa ocena czterech ofert.

(Cezary Kucharski)