Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Szamocinie rozpoczął się etap głosowania na zgłoszone projekty w ramach Funduszu Obywatelskiego

Zdjęcie aktualności W Szamocinie rozpoczął się etap głosowania na zgłoszone projekty w ramach Funduszu Obywatelskiego fot. WRFM

W Szamocinie rozpoczął się etap głosowania na zgłoszone projekty w ramach Funduszu Obywatelskiego. Mieszkańcy tej gminy mogą wyrazić swoje poparcie od piątku na jeden z pomysłów. A wśród nich są m.in. modernizacja i doposażenie placów zabaw, modernizacja ośrodka edukacyjno — artystycznego Stacja Szamocin, montaż czujników smogu oraz dwóch ekranów, które będą wyświetlały wartości zanieczyszczenia powietrza czy wsparcie systemu ratownictwa poprzez zakup specjalistycznego sprzętu ratowniczo — gaśniczego dla jednostki OSP w Szamocinie.

Strażacy ochotnicy liczą na wygraną. Stworzyli plakat zachęcający do oddania głosu na ich projekt. Jak na razie, po kilku dniach od uruchomienia głosowania są na prowadzeniu. Dane są na bieżąco prezentowane na stronie internetowej Funduszu Obywatelskiego gminy Szamocin. Projekt, który zdobędzie najwięcej głosów zostanie dofinansowany kwotą 200 tysięcy złotych.

Głosowanie trwa do 16 września.

(Maciej Januchowski)