Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Władze Gniezna organizują "soboty obywatelskie", czyli bezpośrednie konsultacje z mieszkańcami

Zdjęcie aktualności Władze Gniezna organizują fot. materiały prasowe

Urząd Miasta Gniezna zaprasza wszystkich mieszkańców Pierwszej Stolicy do wzięcia udziału w „sobotach obywatelskich”. Ideą wydarzeń zaplanowanych na trzy najbliższe soboty, jest chęć wsłuchania się w głos mieszkańców oraz umożliwienie wypowiedzenia swoich uwag i zasugerowania rozwiązań.


Cykl spotkań z mieszkańcami rozpoczną konsultacje społeczne dotyczące terenu wokół Jeziora Jelonek, które odbędą się 18 stycznia. Uczestnikami spaceru badawczego, który odbędzie się o godzinie 12:00 będą prezydent miasta Gniezna Tomasz Budasz, a także przedstawiciele firmy, która przygotowała projekt planowanych zmian na tym terenie oraz kierownik Zakładu Zieleni Miejskiej w Gnieźnie. Podczas konsultacji będzie można zapoznać się z przygotowanymi wizualizacjami rozmieszczonymi na sztalugach i spróbować wyobrazić sobie jak będzie to wyglądało w terenie, a także porozmawiać o nich, przekazać swoje uwagi i sugestie, wyrazić swoje zdanie. Spacer zakończy się w siedzibie Ligi Obrony Kraju przy ulicy Jeziornej, gdzie przy ciepłym poczęstunku, wspólnie z pracownikami Urzędu Miejskiego, konsultacje zostaną podsumowane.


Z kolei 25 stycznia, druga z „sobót obywatelskich” to dzień, w którym odbędzie się bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych dotyczące zasad konkursów otwartych ofert w ramach kultury. Podczas szkolenia, które odbywać się będzie między 9:00 a 12:00 w Czytelni Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ulicy Mieszka I 16, wyjaśnione zostaną szczegółowo zasady przystępowania do konkursów. Ponadto, omówione będą wszystkie możliwe formy źródeł finansowania.


Również pierwsza sobota lutego, będzie kolejną okazją dla mieszkańców do bliższego zapoznania się z planami Urzędu oraz zabrania głosu w dyskusji dotyczącej przyszłości budżetu obywatelskiego. Na 1 lutego zaplanowany został bowiem Dzień Otwarty Budżetu Obywatelskiego. Między 10:00 a 12:00 w siedzibie Starego Ratusza odbędzie się spotkanie, podczas którego pracownicy UM dokładnie wyjaśnią na czym polega Budżet Obywatelski. Będą też chcieli poznać zdanie mieszkańców i zadać pytania, co należy zmienić i dlaczego.

(UM Gniezno)