Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Władze Żnina zamierzają zlikwidować szkołę w Cerekwicy. Nikt nie chce komentować sprawy przed głosowaniem radnych

Zdjęcie aktualności Władze Żnina zamierzają zlikwidować szkołę w Cerekwicy. Nikt nie chce komentować sprawy przed głosowaniem radnych fot. Pixabay

W porządku najbliższej sesji Rady Miejskiej w Żninie znalazł się  projekt uchwały w sprawie zamiaru przekształcenia Szkoły Podstawowej w  Słębowie poprzez likwidację podporządkowanej jej szkoły filialnej w  Cerekwicy. Jeśli radni podejmą taką decyzję, to od 1 września dzieci uczący się w filii w Cerekwicy będą dowożone do szkoły w  Słębowie. Planowana likwidacja związana jest z warunkami technicznymi  budynku i kosztami remontu, jakie gmina Żnin musiałaby ponieść, a  także bardzo małą liczbą dzieci.

Więcej w relacji Arkadiusza Majszaka.

W materiale naszego reportera nie chciał się wypowiedzieć nikt z odpowiedzialnych za projekt uchwały. Burmistrz odsyłał nas do dyrektora gminnej oświaty Jacka Świtały, a ten z kolei z powrotem do włodarza Żnina Roberta Luchowskiego lub rzecznika prasowego. Rzecznik obiecał, że przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Żninie udzieli nam wypowiedzi dopiero po głosowaniu radnych.