Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

11 firm zainteresowane jest budową hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Wągrowcu

Zdjęcie aktualności 11 firm zainteresowane jest budową hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Wągrowcu fot. WRFM

We wtorek otwarto koperty przetargowe na zadanie dotyczące budowy hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Wągrowcu. W odpowiedzi na przetarg zgłosiło się 11 oferentów. Proponowane ceny wynoszą od około 11 do blisko 14 milionów 300 tys. złotych.

Warto przypomnieć, że Powiat Wągrowiecki otrzymał dofinansowanie na to zadanie w ramach programu Sportowa Polska 2020, finansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Kosztorysowa wartość inwestycji to 12.758,132,00 złote, z czego 4.500.000 złotych to dofinansowanie ze środków ministerialnych.

Przedmiotem inwestycji będzie budowa pełnowymiarowej hali sportowej o wymiarach 20x40 m. W hali zaprojektowano trzy poziomy. Na parterze usytuowana będzie sala sportowa z boiskami do koszykówki, piłki nożnej halowej, piłki ręcznej, siatkówki oraz tenisa. Płyta główna będzie mogła być podzielona na trzy niezależne boiska, oddzielone od siebie kurtynami. Na piętrze zaprojektowano trybuny oraz salę ćwiczeń. Część piwniczną będą stanowić magazyny oraz pomieszczenia gospodarczo - techniczne. Pomiędzy kondygnacjami, w celu szybszego poruszania się, zostanie zamontowana winda, stanowiąca udogodnienie także dla osób z niepełnosprawnościami. Termin realizacji zadania planowany jest na sierpień 2022 roku.

Aktualnie trwa badanie ofert pod względem formalno - prawnym. Wykonawca wyłoniony zostanie najpóźniej w ciągu 30 dni od dnia otwarcia ofert.

(Starostwo Powiatowe w Wągrowcu)