Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

20-letni mieszkaniec Wągrowca wpadł w ręce policji w Szamocinie. Był pijany i nie miał prawa jazdy

Zdjęcie aktualności 20-letni mieszkaniec Wągrowca wpadł w ręce policji w Szamocinie. Był pijany i nie miał prawa jazdy fot. KPP Chodzież

20-latek z powiatu wągrowieckiego, który już dorobił się sądowego zakazu prowadzenia pojazdów został zatrzymany przez policjantów w centrum Szamocina. Mężczyzna nie tylko prowadził auto bez prawa jazdy, ale był pijany. Jak informują chodziescy mundurowi w jego organizmie wykryto ponad promil alkoholu. Zanim doszło do zatrzymania mężczyzna tracąc panowanie nad samochodem wjechał w pole.

- Kiedy próby wydostania się osobówką z pola okazały się być nieskuteczne, postanowił poszukać pomocy. W godzinach nocnych chodził od domu do domu i pytał o możliwość pożyczenia linki do holowania. Wyczuwalna woń alkoholu oraz późna pora sprawiły, że o sprawie mieszkańcy natychmiast powiadomili dzielnicowego, który przyjechał z domu pomóc w ujęciu pijanego kierowcy – relacjonują policjanci.

Stan techniczny pojazdu, którym poruszał się 20-latek tez nie był najlepszy. Nie miał aktualnych badań. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. Do września 2024 roku obowiązuje go zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

(Maciej Januchowski)