Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

„50/50” – trzeci teledysk Andrzeja Piasecznego z płyty o tym samym tytule

Zdjęcie aktualności „50/50” – trzeci teledysk Andrzeja Piasecznego z płyty o tym samym tytule fot. Oskar Szramka

Utwór „50/50” to trzeci singiel i teledysk z urodzinowej płyty Andrzeja Piasecznego o tym samym tytule, wydanej 7 maja 2021 roku. W utworze oraz teledysku Andrzejowi Piasecznemu towarzyszy wokalnie i muzycznie Kuba Badach.

 
Tak o piosence „50/50” mówi Andrzej Piaseczny: 
 - To tytułowa  piosenka z płyty, od której wziął początek cały projekt „50/50”. Spotkanie z Kubą Badachem, który dał mi zadanie napisania części tekstu zanim jeszcze powstała muzyka, okazało się być dla mnie możliwością sformułowania motywu przewodniego dla całej płyty. Pół na pół oznacza więc współpracę z zaproszonymi do jej nagrania gośćmi, jest nawiązaniem do moich okrągłych urodzin, których celebracja przy okazji promocji materiału trwa nieprzerwanie cały rok, ale jest także (na co zwrócił mi uwagę producent płyty Michał Przytuła), odzwierciedleniem ludzkiego rozmyślania nad wypełnioną w połowie szklanką. Wprawdzie myślę, że zwykle jest ona dla mnie w połowie pełna, ale zawsze znajdą się do pokonania jakieś schody, na które wspinać się obawiamy. A może już bać się niczego nie trzeba? Kiedy połówka za nami, do tego zupełnie satysfakcjonującego życia i twórczości, do głosu dochodzi świadomość tego, że nie na każde schody trzeba się koniecznie wspinać.
Choćby nie wiem jak kusiły obietnicą spełnienia, niejednokrotnie okazuje się, że czeka ono tuż obok, a żeby je dostrzec wystarczy wziąć głęboki oddech i przestać się skupiać na trudnościach. „Można powiedzieć, że się znamy dobrze, może nie całkiem, ale choć w połowie..” a jeśli moi słuchacze mają ochotę na poznawanie mnie dalej, bardzo proszę - oto piosenka, od której zaczyna się drugie pół. 
 
Tak koncepcję teledysku „50/50” wspomina reżyserka Liubov Gorobiuk: 
- Inspiracją do teledysku było stare nagranie występu zespołu w polskim studio telewizyjnym w latach 60tych. W tamtych czasach tak właśnie wyglądały teledyski. Było studio, zespół oraz czasami tancerze i scenografia. W eter leciał bardzo niewinny, poprawny i bardzo delikatny przekaz. Widz był odbiorcą, którego dziś można by porównać do małego dziecka, nie gotowego na ekstrawagancje i rewolucyjne ruchy. Chcieliśmy właśnie taki klimat zbudować. Tancerze są figurami, które w pewnym momencie co prawda wyłamują się ze swoich statecznych i majestatycznych ruchów, ale w gruncie rzeczy są ilustracją, dodatkiem do całego obrazka, jaki tworzy zespół. Piosenka jest lekka i staraliśmy się zbudować obraz, który będzie bezpretensjonalnie emanować tą lekkością.

(materiał prasowy)