Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Atrakcje przez całe wakacje w gnieźnieńskim eSTeDe.

Zdjęcie aktualności Atrakcje przez całe wakacje w gnieźnieńskim eSTeDe. fot. Magdalena Borowska

Cykliczne propozycje, wydarzenia muzyczne, działania artystyczne i spotkania z ciekawymi ludźmi przygotowało na wakacje Centrum Kultury Scena To Dziwna w Gnieźnie. Wśród mniejszych i większych wydarzeń każdy ma znaleźć coś dla siebie. A która z propozycji najbardziej przypadła do gustu Tomaszowi Budaszowi staroście gnieźnieńskiemu?

Spotkanie z Andrzejem Sewerynem oraz pokaz filmu "Jestem Postacią Fikcyjną" odbędzie się we wtorek 9 lipca, obowiązują bezpłatne wejściówki. Starosta poleca też półkolonie meksykańskie dla dzieci, potańcówki dla seniorów, koncerty lokalnych zespołów i warsztaty z kostki Rubika. Wśród propozycji dla najmłodszych jest kilka cyklicznych wydarzeń. Mówi Lidia Łączny dyrektorka eSTeDe.

Z myślą o młodzieży ponownie uruchomiona zostanie Retro Scena, czyli festiwal dawnych konsol, komputerów i gier video. Będą też koncerty rockowe młodych kapel i monodram Kingi Gorczyckiej "Smyk". Na scenie zaprezentuje się też Kolektyw Fala, czyli młodzi raperzy i hiphopowcy. Każdy może wziąć udział w zajęciach i warsztatach przygotowanych przez Largo, a będą to między innymi: gimnastyka, taj chi, zawieszki botaniczne, mydełka glicerynowe, podstawy szycia i krawiectwa.

W przygotowaniu są też koncertowe niespodzianki, o których informacje mają pojawić się wkrótce.