Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Aż osiem ofert w drugim przetargu na rewitalizację Księżego Kacerka

Zdjęcie aktualności Aż osiem ofert w drugim przetargu na rewitalizację Księżego Kacerka fot. UM Wągrowiec

W przeciwieństwie do pierwszego przetargu, drugi przyniósł o wiele większe możliwości na wyłonienie wykonawcy rewitalizacji Księżego Kacerka - najważniejszej inwestycji zaplanowanej przez miasto na 2021 rok.

W pierwszym postępowaniu przetargowym swoją ofertę zgłosiła tylko jedna firma i na kwotę przewyższającą zaplanowany na ten cel budżet. Burmistrz Jarosław Berendt, kierując się zasadą gospodarności i celowości wydatków publicznych postanowił unieważnić pierwszy przetarg i ogłosić kolejny. Decyzja okazała się trafna, ponieważ w drugim postępowaniu przetargowym swoje oferty zgłosiło aż osiem firm, a ich wartość mieści się w kwocie zaplanowanej na ten cel w miejskiej kasie. Obecnie Wydział Inwestycji i Mienia Komunalnego prowadzi procedurę badania i oceny złożonych ofert. Wszystko wskazuje, że są duże szanse na wyłonienie wykonawcy w drugim postępowaniu przetargowym.

Przypomnijmy, że miasto na ten cel pozyskało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w kwocie 3,6 miliona złotych. Budowa terenowego punktu edukacyjno-miejskiego EKO parku oraz rewitalizacja terenów zielonych wzdłuż rzeki Wełny ma być prawdziwą metamorfozą tej części Wągrowca.

Zmodernizowana będzie siedziba Centrum Edukacji Ekologicznej, ale przede wszystkim, dzięki projektowi, obszar dawnego parku zostanie przywrócony miastu. Powstaną m. in. pomost i taras edukacyjny przy Wełnie, punkt edukacyjny z miejscem na ognisko, kino plenerowe, plac zabaw o tematyce ekologicznej, szlak edukacyjny i nowe oświetlenie. Zmodernizowany będzie również parking, posadzone będą nowe rośliny i pojawią się elementy małej architektury (stojaki na rowery, kosze na śmieci, ławki, itp.).

Jeżeli w drugim przetargu uda się wyłonić wykonawcę, to termin wykonania przedmiotu zamówienia wskazano na połowę listopada 2021 roku.

(UM Wągrowiec)