Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Będzie remont ulicy Wierzbiczany w Gnieźnie. Magistrat dostanie pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zdjęcie aktualności Będzie remont ulicy Wierzbiczany w Gnieźnie. Magistrat dostanie pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. fot. Magdalena Borowska

Mieszkańcy ulicy Wierzbiczany w końcu będą mogli odetchnąć, planowany jest remont. Długo wyczekiwana inwestycja jest możliwa dzięki pozyskaniu dofinansowania z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Kompleksowe prace budowlane obejmą długość 1320 metrów, a jezdnia będzie poszerzona do 6 metrów. Mówi Michał Powałowski prezydent Gniezna.

Projekt obejmuje powstanie dwóch rond, na skrzyżowaniu z ulicą Wschodnią oraz z ulicą Pszeniczną. Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i kierowców będzie uzyskane także poprzez budowę czterech wyniesionych skrzyżowań, z ulicami: Orną, Mazowiecką, Rubież i Kasztelańską. Zastosowane zostaną aktywne znaki drogowe. Prace mają się zacząć jesienią i będą wykonywane etapami.

Zgodnie z założeniami, droga powinna być gotowa jesienią 2026 roku. Planowana wartość inwestycji to niemal 20 milionów złotych, z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to nieco ponad 12 milionów złotych. Dodatkowo Powiat Gnieźnieński zadeklarował partycypację w kosztach w wysokości 2 milionów złotych, więc z miejskiego budżetu na remont przeznaczone będzie około 6 milionów złotych.