Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Będzie remont ulicy Wróblewskiego – zapowiadają władze Wągrowca

Zdjęcie aktualności Będzie remont ulicy Wróblewskiego – zapowiadają władze Wągrowca Piotr Pałczyński, zastępca burmistrza Wągrowca. | fot. Maciej Januchowski

Wągrowiecka ulica Wróblewskiego nie rok i nie dwa lata jest problemem dla władz miasta i przede wszystkim okolicznych mieszkańców. Kiedy spadnie deszcz po prostu tonie w kałużach wody, które zakrywają nawet koła samochodu. W tej sprawie wiceburmistrz Piotr Pałczyński złożył obietnicę podczas konferencji prasowej. Zapewnił, że w przyszłorocznym projekcie budżetu znajduje się zadanie pod nazwą „Budowa ulicy Wróblewskiego w Wągrowcu”. Potrzebna jest jednak akceptacja miejskich radnych, którzy ostatnio nie zawsze zgadzają się z burmistrzami.


Jeżeli uchwała zostanie podjęta, to prace budowlane powinny ruszyć na początku przyszłego roku.


Remont może zostać wykonany przy okazji budowy za marketem Mrówka galerii handlowej „Karuzela” oraz jednej z restauracji sieci McDonald. Prywatny inwestor otrzymał już pozwolenie na rozpoczęcie robót. Po negocjacjach zgodził się na wyremontowanie odcinka ul. Bartscha, a także skrzyżowania 11 Listopada z fragmentem Wróblewskiego. Wiceburmistrz zasugerował, że gdyby samorządowcy poprzedniej kadencji wynegocjowali podobne rozwiązanie z Mrówką, to dzisiaj ul. Wróblewskiego mogłaby wyglądać zupełnie inaczej.
Miasto chce jednak wyremontować pozostałą część feralnej ulicy bez względu na to, czy rozpocznie się zaplanowana jeszcze w tym roku budowa galerii handlowej.

(Cezary Kucharski)