Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Bohaterscy bracia, którzy uratowali rodzinę z Dąbrowy po raz kolejny odznaczeni

Zdjęcie aktualności Bohaterscy bracia, którzy uratowali rodzinę z Dąbrowy po raz kolejny odznaczeni fot. Cyprian Wieczorek/ Facebook

Bohaterscy bracia Dawid i Wojciech Wierzelewscy ponownie nagrodzeni. Pochodzący ze Żnina mężczyźni uratowali życie sześcioosobowej rodziny z Dąbrowy w gminie Damasławek. W zeszłym tygodniu burmistrz Żnina nagrodził braci Wierzelewskich medalem świętego Floriana. Z podobną inicjatywą wyszedł wójt Damasławka Cyprian Wieczorek.

- Dawid i Wojciech Wierzelewscy zachowali zimną krew i wykazali postawę godną naśladowania – napisał na swoim profilu na facebooku Wieczorek.

W budynku Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu mężczyźni odebrali podziękowania z rąk włodarza Damasławka, wicestarosty wągrowieckiego Michała Piechockiego oraz komendantów policji i straży pożarnej.

Bracia Wierzelewscy wracając w noworoczną noc do domu zauważyli wydobywający się z domu w Dąbrowie dym. Obudzili domowników, wyłączyli prąd, wynieśli butlę z gazem na zewnątrz i wezwali na pomoc służby ratunkowe. W internecie cały czas trwa zbiórka pieniędzy na pomoc pogorzelcom. Do tej pory zebrano zaledwie 16 tysięcy złotych z potrzebnych 150 tysiecy.

(Maciej Januchowski)