Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Burmistrz Obornik chce by sędzia Anna Maria Wesołowska rozpoczęła edukację prawna uczniów z jego gminy

Zdjęcie aktualności Burmistrz Obornik chce by sędzia Anna Maria Wesołowska rozpoczęła edukację prawna uczniów z jego gminy fot. screen z transmisji

Burmistrz Obornik chce, by jego gmina dołączyła do programu, który ma wyeliminować niepożądane zjawiska w szkołach podstawowych, czyli w placówkach, dla których ten samorząd jest organem prowadzącym. Decyzja włodarza jest pokłosiem śmierci 16-letniego Filipa, która wstrząsnęła lokalną społecznością. Chłopak odebrał sobie życie, bo był prześladowany w szkole.

- Chcemy, żeby wszystkie nasze dzieci były bezpieczne - powiedział na październikowej sesji Rady Miejskiej w Obornikach.

Burmistrz Tomasz Szrama przywołał przykłady zagadnień, które będą poruszane podczas zajęć dla dzieci.

Zdaniem burmistrza ważna jest mediacja rówieśnicza i na jej wdrażaniu oraz uczeniu dzieci gmina chce się skupić. Włodarz podczas sesji powiedział, że nie są to działania tanie, ale niezwykle potrzebne.

 

Pamiętajmy, że nie ma sytuacji bez wyjścia i nikt nie pozostaje sam. Zawsze można liczyć na pomoc, choćby dzwoniąc pod numery telefonów: telefon Zaufania dla Dorosłych – 116 123, telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111, dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12 oraz 22 628 52 22 - czyli ogólnopolski telefon zaufania dla osób LGBT+.

(Maciej Januchowski)