Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Burmistrz Wągrowca i wicemarszałek Wielkopolski mówili na wspólnej konferencji o budowie ścieżki pieszo – rowerowej w Wągrowcu

Zdjęcie aktualności Burmistrz Wągrowca i wicemarszałek Wielkopolski mówili na wspólnej konferencji o budowie ścieżki pieszo – rowerowej w Wągrowcu fot. Alicja Tylkowska

Konferencja prasowa z udziałem wicemarszałka województwa wielkopolskiego Jacka Bogusławskiego i burmistrza Wągrowca Jarosława Berendta odbyła się w poniedziałek w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu. Na spotkaniu omawiane były szczegóły związane z budowaną trasą pieszo-rowerową mającą przebiegać od ulicy Nad Nielbą do ulicy Gnieźnieńskiej w Wągrowcu. Długość tej trasy, to ponad 1100 metrów o szerokości 3,5 metra.

Przypomnijmy, że miasto na tę inwestycję otrzymało prawie 7 milionów zł dotacji.

Łączna wartość tego przedsięwzięcia, to ponad 8 035 746,00 złotych. Mówi wicemarszałek województwa wielkopolskiego Jacek Bogusławski.

Podczas spotkania o głównych założeniach projektu trasy pieszo-rowerowej opowiedział pracownik Urzędu Miejskiego w Wągrowcu, Damian Jaskólski, który zasugerował, iż niebawem mogą zostać wprowadzone specjalne moduły płatnicze, by osoby, które nie używają smartfonów również mogły stać się użytkownikami systemu rowerów miejskich. Będzie to, prawdopodobnie możliwość odblokowania roweru kartą płatniczą, bądź wprowadzone będą specjalne karty dedykowane.

(Alicja Tylkowska)