Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Burmistrz Wągrowca nagrodził Liwię Pawłowską uczennicę Szkoły Podstawowej nr 3

Zdjęcie aktualności Burmistrz Wągrowca nagrodził Liwię Pawłowską uczennicę Szkoły Podstawowej nr 3 fot. UM Wągrowiec

Burmistrz Wągrowca nagrodził Liwię Pawłowską uczennicę Szkoły Podstawowej nr 3 voucherami o łącznej wartości trzystu złotych. Dwieście pochodzi z miejskiego budżetu, a sto przekazał prywatnie z własnych pieniędzy.


Dziesięciolatka w ostatnich miesiącach odniosła kilka sukcesów. Największy to zwycięstwo w konkursie pięknego czytania zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Przygotowano go pod hasłem „Mistrz Czytania”.


W innym ogólnopolskim konkursie „Odlotowe Czytanie” wygrała główną nagrodę za przeczytanie wiersza Jana Brzechwy. Bierze także udział konkursie czytania zorganizowanym przez Polskie Radio. Spośród 700 uczestników zakwalifikowała się do grona 70 finalistów. Walczy o możliwość nagrania płyty.


Dziesięciolatka ma niespotykany jak na swój wiek talent. Potrafi wyjątkowo ekspresyjnie wyrażać emocje oraz modulować barwę głosu. Tak oceniają jej umiejętności nauczyciele dodając. Jako, że lubi czytać otrzymane vouchery może zrealizować w wągrowieckich księgarniach.

(Cezary Kucharski)