Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Chodzieska Miejska Biblioteka Publiczna zakupiła pięć czytników e-booków i zainwestowała w nowe dostępy cyfrowe

Zdjęcie aktualności Chodzieska Miejska Biblioteka Publiczna zakupiła pięć czytników e-booków i zainwestowała w nowe dostępy cyfrowe fot. WRFM

Chodzieska Miejska Biblioteka Publiczna zakupiła pięć czytników e-booków i zainwestowała w nowe dostępy cyfrowe. Tym samym pierwszy raz wypożycza sprzęt. Dzięki temu możliwe jest darmowe korzystanie także z audiobooków. Pomysł zrodził się dużo wcześniej i oczywiście był realizowany w miarę technicznych i finansowych możliwości.

Mówiła pracownica biblioteki Honorata Stróżik.

Czytniki można wypożyczać z opcją przedłużenia wtedy gdy nie ma innych chętnych. Rezerwacja odbywa się również online i telefonicznie. Pierwsze wypożyczenia trafiły do podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Pauliny Opary i Pauliny Kowalskiej. Z warsztatami placówka regularnie współpracuje, co bardzo pomaga w pracy instruktorom. Zdaniem chodzieskich bibliotekarzy poczytność wydań papierowych nie traci popularności, a wersje elektroniczne pomagają czytelnikom z wadami wzroku. Okazuje się, że bardzo często te same osoby korzystają z e-booków i normalnych książek. Poza tym e-booki ujmowane są w statystykach czytelnictwa. Właśnie dlatego biblioteka planuje iść w tym kierunku. Zapytaliśmy jak rozwija się elektroniczne czytelnictwo.

Warto przypomnieć, że chodzieska biblioteka jest bardzo zaangażowana w propagowanie takiej formy czytelnictwa. W ubiegłym roku pod względem liczby wypożyczonych e-booków placówka zajęła drugie miejsce w województwie. Lepiej wypadła jedynie biblioteka w Trzciance.

(Cezary Kucharski)