Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Ciasta dla Olgi sprzedały się w Skokach na pniu. Podobna akcja odbyła się w Kłecku i Wrześni

Zdjęcie aktualności Ciasta dla Olgi sprzedały się w Skokach na pniu. Podobna akcja odbyła się w Kłecku i Wrześni fot. Franciszek Szklennik

To był weekend z ciastem dla Olgi. Na rzecz dziewczynki, która choruje na SMA odbywały się kiermasze przepysznych wypieków. W sobotę sprzedawano ciasto w Skokach. Przygotowano 100 blach różnego rodzaju wypieków. Były to babki, okazały tort, bezy czy rogaliki. Okazało się, że to za mało, bo zainteresowanie było znacznie większe. Dodatkowe słodkości dowieźli rodzice z Olgą, ale i te porcje zginęły w mig. W Skokach zebrano 3571 złotych.

Z kolei kiermasz ciast we Wrześni przyniósł aż 12 340 złotych.

Natomiast trzecia akcja odbywała się w ośrodku rekreacyjnym Biwakowisko pod Kłeckiem. Na mieszkańców czekały nie tylko pyszne wypieki, ale grochówka i rozgrzane grille. Tam również odbyło się Charytatywne Bieganie dla Olgi. Nie była to zwykła przebieżka. Uczestnicy musieli czołgać się w błocie, pokonywać przeszkody wodne, wspinać na skarpy czy utrzymać równowagę na ruchomych elementach trasy.

Na leczenie Olgi potrzeba blisko 9 milionów złotych. Tyle kosztuje najdroższy lek świata. Na portalu siepomaga.pl/olga prowadzona jest zbiórka pieniędzy.

(Maciej Januchowski)