Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

„Cierpienia młodego Wertera” będzie można zobaczyć w Teatrze Fredry w Gnieźnie. Sztuka będzie opowiadała też o seniorach

Zdjęcie aktualności „Cierpienia młodego Wertera” będzie można zobaczyć w Teatrze Fredry w Gnieźnie. Sztuka będzie opowiadała też o seniorach fot. Maciej Januchowski

Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie w tym sezonie przygotował kilka premier dla widowni z regionu. Wśród nich są „Cierpienia młodego Wertera” na podstawie powieści Johanna Wolfganga Goethego. Reżyserii spektaklu, który jest połączeniem klasyki ze współczesnością podjęła się Maria Spiss, na co dzień konsultant artystyczny gnieźnieńskiego teatru.

We współczesnym tekście, który stanowi drugą część spektaklu autorka zachowała bohaterów i relacje wykreowane przez Goethego, jednak wraz z reżyserką postarzyły bohaterów o 30, a nawet 40 lat.

Historia seniorów będzie zakotwiczona we współczesnej Polsce i będzie poruszała dwa aspekty.

Premiera spektaklu „Cierpienia młodego Wertera” odbędzie się w piątek. We wrześniu sztuka zostanie pokazana kilka razy. Teatr rozpoczął już sprzedaż biletów na przedstawienia.

(Maciej Januchowski)