Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Ćwiczenia z gaszenia pożarów na obszarach leśnych w Nadleśnictwie Durowo

Zdjęcie aktualności Ćwiczenia z gaszenia pożarów na obszarach leśnych w Nadleśnictwie Durowo fot. st. kpt. Jacek Rochowiak, KP PSP w Wągrowcu

W czwartk (16.07) w godzinach popołudniowych na terenach leśnych należących do Nadleśnictwa Durowo odbyły się ćwiczenia plutonu gaśniczego wchodzącego w skład Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego.

Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie przygotowania służb leśnych oraz jednostek ochrony przeciwpożarowej do likwidacji pożarów powstałych na terenach leśnych, sposób organizacji łączności oraz ocena współpracy między służbami. Praktyczne ćwiczenie opierało się głównie na przetłaczaniu z przepompowywaniem wody na duże odległości, z założeniem dostarczenia wody przy pomocy węży W110 na odległość około 600 metrów, z zachowaniem wydajności około 3000 dm3.


Nad sprawnym i właściwym przebiegiem ćwiczeń czuwał dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wągrowcu st. kpt. Krzysztof Witkowski, który był autorem scenariusza.


Całości wykonywanych zadań praktycznych przyglądał się Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Zbigniew Dziwulski wspólnie z Nadleśniczym Nadleśnictwa Durowo panem Sławomirem Kołaczem.
Po wykonaniu zadania na wszystkich uczestników ćwiczeń czekał ciepły posiłek regeneracyjny, który został zorganizowany przez Nadleśnictwo Durowo.

 

(mł. ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu)