Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Czujka czadu uratowała życie mieszkańcom Wągrowca

Zdjęcie aktualności Czujka czadu uratowała życie mieszkańcom Wągrowca fot. WRFM

Mieszkańcy starej kamienicy przy ulicy Janowieckiej w Wągrowcu we wtorkowy wieczór około godziny 19.00 zgłosili podejrzenie ulatniającego się z domowego piecyka tlenku węgla. Tu warto dodać, że nie tak dawno założyli u siebie specjalną czujkę alarmową.

Gdy zadziałał alarm, to natychmiast wezwali na miejsce pogotowie gazowe. Pracownicy gazowni po użyciu specjalistycznego sprzętu potwierdzili ulatnianie się tlenku węgla.

Odcięto gaz w mieszkaniu, zakazano użytkowania piecyka i przewietrzono cały lokal. Niestety, godzinę później mieszkańcy poczuli się gorzej. Narzekali na mdłości, kołatanie serca, duszności i zawroty głowy. Postanowiono wezwać straż pożarną i pogotowie ratunkowe.
Zespół ratownictwa medycznego udzielił pierwszej pomocy osobom, które czuły się najsłabiej, ale nie było konieczności zabierania kogokolwiek do szpitala. Strażacy raz jeszcze sprawdzili swoimi czujnikami stan powietrza w podejrzanym mieszkaniu, ale ich sprzęt już nic nie wykazał. Mieszkańcy mogli wrócić do mieszkania.

(Krzysztof Czapul)