Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Czwarte zawody strzeleckie z okazji wybuchu Powstania Wielkopolskiego odbyły się w hali wągrowieckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Czwarte zawody strzeleckie z okazji wybuchu Powstania Wielkopolskiego odbyły się w hali wągrowieckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wzięli w nich udział członkowie miejscowego bractwa i Związku Strzeleckiego „Strzelec”, a także mieszkańcy.


Anna Sieroń była najlepsza w strzelaniu powstańczym. Wyprzedziła Jakuba Łankiewcza oraz Piotra Hejnickiego. Z grona strzelców najcelniej trafiał Maciej Zielenow. Kolejne lokaty w czołowej trójce zajęli Franciszek Piekutowski oraz Krzysztof Drewicz.


Tarczę ogólnodostępną zabrał do domu Antonii Moszyński, który wyprzedził Pawła Andrzejewskiego oraz Stanisława Tomczyka. Do tarczy harcerskiej najskuteczniej strzelał Mikołaj Bączkowski. Wyprzedził Romę Ostojską i Kasjana Friska.


Burmistrz Wągrowca ufundował nagrodę, której właścicielem został Mikołaj Bączkowski. Anna Sieroń była druga, a Maciej Zielenow trzeci. Nagrody wręczał zastępca burmistrza Piotr Pałczyński.

(Cezary Kucharski)