Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Czy można zabudować pralkę w łazience?

Zdjęcie aktualności Czy można zabudować pralkę w łazience? fot. materiały prasowe

Istnieje wiele sposobów na to, by uzyskać funkcjonalną i efektowną łazienkę. Inspiracje w tym zakresie są bardzo różnorodne i warto kierować się tymi najbardziej pomysłowymi. Polecamy zwłaszcza te, które pozwalają na zabudowanie pralki w łazience – dzięki temu zyskasz komfort we wnętrzu i maksymalnie wykorzystasz dostępną przestrzeń, co będzie miało szczególne znaczenie w przypadku niewielkich łazienek. Oto najlepsze sposoby na „schowanie” pralki!

 

Pralka w zabudowie meblowej? To możliwe!

Inspiracji łazienkowych, związanych z zabudową pralki, jest naprawdę wiele. Zwykle dotyczą one urządzeń wyposażonych w przednie drzwiczki – ten typ pralek jest najbardziej popularny i dlatego też najczęściej stosuje się wnęki, w których można umieścić sprzęt. Warto zdecydować się w tym wypadku na drzwi łamane lub żaluzjowe, których otwieranie nie będzie wymagało dodatkowego miejsca – w ten sposób idealnie wykorzystasz dostępną przestrzeń.

Alternatywą jest umieszczenie pralki w głębokiej szafie, w której znajdzie się również miejsce dla różnego rodzaju środków czyszczących czy innych akcesoriów łazienkowych. Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy przede wszystkim od miejsca, jakim dysponujesz oraz aranżacji, jaką posiada Twoje łazienka z ciemną podłogą. Inspiracje znajdziesz na AboutDecor – sprawdź, jak skutecznie zabudować pralkę i cieszyć się funkcjonalnością swojej łazienki!

Jak jeszcze można „schować” pralkę w łazience?

Zabudowa pralki we wnęce lub szafce to niejedyne inspiracje. Łazienka – niezależnie od wielkości – daje również inne możliwości, którym warto się przyjrzeć.

Jeżeli nie chcesz ingerować w ogólną bryłę wnętrza, najlepszym sposobem będzie umieszczenie pralki pod blatem. Może być on zarówno przedłużeniem łazienkowej zabudowy, jak i dodatkową szafką – w ten sposób zyskasz spójność stylistyczną i doskonale wkomponujesz urządzenie. Jeżeli nie chcesz, aby było ono widoczne, możesz zamontować np. roletę czy drzwiczki, co wpłynie pozytywnie na wystrój pomieszczenia.

Jeżeli natomiast jesteś posiadaczem dużej łazienki albo tzw. ścian kolankowych, możesz odgrodzić część łazienki i przeznaczyć ją na swoją małą pralnię. Urządzenie możesz w takim wypadku schować np. za drzwiami – jest to rozwiązanie niezwykle praktyczne, które zapewni maksymalny komfort wszystkim domownikom. Niestety, sprawdzi się tylko w większych pomieszczeniach.

Co w sytuacji, gdy dysponujesz pralką otwieraną do góry? W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie jej we wnęce albo w kącie łazienki – niestety, ze względu na jej budowę, nie jest możliwe skorzystanie z zabudowy w szafce albo pod blatem.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Zabudowa pralki jest możliwa i pozwala na to niemal każda łazienka. Inspiracje, jakimi możesz się kierować, są naprawdę różnorodne i z pewnością znajdziesz wśród nich pomysł idealny dla siebie. Musisz jednak dodatkowo pamiętać o kilku innych kwestiach, takich jak:

  • ustawienie pralki w odpowiednim miejscu, gdzie będzie dostęp do instalacji wodno-kanalizacyjnej – w przeciwnym razie jej prawidłowe użytkowanie nie będzie możliwe;
  • umieszczenie pralki w niewielkiej odległości od ścian czy mebli, ponieważ w trakcie pracy będzie ona wibrowała i delikatnie się przesuwała, co mogłoby doprowadzić do uszkodzenia wyposażenia łazienki;
  • odpowiednie wykorzystanie skosów – jeżeli posiadasz łazienkę, w której się one znajdują, ustaw pod nimi pralkę, ponieważ będzie tam idealnie pasowała, a Ty maksymalnie wykorzystasz dostępną we wnętrzu przestrzeń.

(materiał partnera)