Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Czy w Mieścisku powstanie ferma drobiu? Wójt wydał obwieszczenie w tej sprawie

Zdjęcie aktualności Czy w Mieścisku powstanie ferma drobiu? Wójt wydał obwieszczenie w tej sprawie fot. Pixabay

Wójt Mieściska wydał obwieszczenie w sprawie powstania w miejscowości fermy drobiu. Dotyczy ona wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanej inwestycji.

Obwieszczenie zostało wydane po złożeniu przez inwestora decyzji środowiskowej, którą w lutym tego roku wykonali Marta i Marcin Magdziarek. Teraz mieszkańcy mogą zapoznać się z pełną dokumentacją w Urzędzie Gminy Mieścisko w pokoju nr 4.

- Informuję również o możliwości składania uwag i wniosków w formie pisemnej, ustnie do protokołu oraz za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w terminie do 23 grudnia. - napisał w obwieszczeniu wójt gminy Mieścisko Przemysław Renn.

Mieszkańcy już w kwietniu protestowali przeciwko inwestycji. Wtedy przynieśli do gminy podpisaną przez ponad tysiąc osób petycję, w które domagali się zakazania budowy fermy. Mieszkańcy obawiają się, że inwestycja pogorszy ich życie nie tylko ze względu na nieprzyjemny zapach ale i duży ruch samochodów ciężarowych. Ferma ma pomieścić w kilku dużych kurnikach ponad pół miliona kurcząt.

(Maciej Januchowski)