Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Dariusz Rachwalski tymczasowym selekcjonerem reprezentacji Polski mężczyzn w hokeju na trawie

Zdjęcie aktualności Dariusz Rachwalski tymczasowym selekcjonerem reprezentacji Polski mężczyzn w hokeju na trawie fot. WRFM

Dariusz Rachwalski został tymczasowym selekcjonerem reprezentacji Polski mężczyzn w hokeju na trawie. Rachwalski poprowadzi biało-czerwonych na Mistrzostwach Europy grupy B, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia we Francji.

Przypomnijmy, że pod koniec czerwca dotychczasowy szkoleniowiec reprezentacji Polski Karol Śnieżek postanowił zrezygnować ze swojego stanowiska. 24 czerwca Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Trawie przyjął jego rezygnację i podziękował mu za współpracę. Na razie miejsce Śnieżka zajmie Dariusz Rachwalski. – W ostatnim czasie Zarząd PZHT przeprowadził kilka rozmów z potencjalnymi selekcjonerami. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że to Dariusz Rachwalski poprowadzi naszą kadrę na Mistrzostwach Europy we Francji  – zdradza prezes PZHT Jacek Sobolewski. Dariusz Rachwalski to wybitny reprezentant Polski. Jako zawodnik występował między innymi w Pocztowcu Poznań, AZS Politechnika Poznańska, GTHGC Hamburg oraz SV Arminen Wiedeń.  W 2011 roku wywalczył z reprezentacją Polski srebrny medal na Halowych Mistrzostwach Świata w Poznaniu, na tym samym turnieju został wybrany najlepszym zawodnikiem. Po zakończeniu kariery był trenerem między innymi AZS Politechnika Poznańska oraz SV Arminen Wiedeń. W Austrii – jako trener oraz zawodnik – zdobył wielokrotnie mistrzostwo tego kraju w rozgrywkach halowych i na otwartych boiskach.

(informacja prasowa)